معماری ایرانی

کلیه بررسی‌ها و کاوش‌های باستانشناسی حکایت از آن دارد که سابقه معماری ایران به حدود هزاره هفتم قبل از میلاد می‌رسد. از آن زمان تا کنون پیوسته این هنر در ارتباط با مسائل گوناگون، بویژه علل مذهبی، توسعه و تکامل یافته‌است.

معماری ایران دارای ویژگیهایی است که در مقایسه با معماری کشورهای دیگر جهان از ارزشی ویژه برخوردار است: ویژگیهایی چون طراحی مناسب، محاسبات دقیق، فرم درست پوشش، رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان، ایوانهای رفیع، ستونهای بلند و بالاخره تزئینات گوناگون که هریک در عین سادگی معرف شکوه معماری ایران است.

/ 3 نظر / 21 بازدید
مجید منعم

سلام بر مهدی عزیز نمیدونم در جریانی یا نه اما این چتند روز اتفاقات عجیبی برای من و مصطفی و کانون و بچه های کتابخونه افتاد! اول شبونه ریختن هارد کامپیوتری که من پشتش مینشستمو بردند.. و بعد از چند روز قفلا رو عوض کردن! الانم تمام فعالیت مسجد حجت شده 2ساعت جلسه ی بسیج در هفته تازه اونم هیچکی نمیاد جز آنان.. همانان دیگه.. همان بالایی ها که قفل عوض کردن[چشمک] حاج آقا هم عمل داشته و امیدواریم حالش خوب شده باشه.. این وبلاگ رو لینک کن.. واسه مسجد حجت درست کردم.. شاید پاتوقی شد واسه من و تو امثال ما.. مراقب افکارت باش.. بای.

gomnam

به نام خدا ... با سلام به شما دوست عزیزم و همچنین عمار رهبری ... از وبلاگ حرف دل با 2 مطلب جدیدِ 1)"چرا حجاب نباشد ؟" و 2)"ما از تلوزیون چه میخواهیم و چه توقعاتی داریم ؟؟؟؟؟؟؟؟" مزاحمتون میشم ... ان شاءالله که تاثیر گذار باشد و این وضعیت هرچه زودتر درست شود ... خوشحال میشم از نظر سازندتون استفاده کنم ... حرفـــــــ دل : www.sakha.mihanblog.com یا زهرا.س.

ایمان

سلام داداش گل وبلاگت خوبه مطالبی که کپی پیس میکنی رو اول بیار تو wordبعد تو وبت بذار